Handbal / CSM Focșani – AHC Dunărea, în direct pe TVR1. Petrea: „Echipa noastră este una îmbunătățită valoric„

0
530
AHC Dunărea Călărași / Sezon 2017-2018

Partida dintre ultima clasată, CSM Focșani și AHC Dunărea din runda a 4-a se joacă duminică, 24 septembrie de la ora 16:00.

Formația lui Adrian Petrea pare favorită în fața echipei din Focșani, formație care nu a acumulat niciun punct în noul sezon din Liga Zimbrilor. Dunărea, în schimb a avut un start perfect, obținând două victorii consecutive și o înfrângere. După prima reușită de pe teren propriu cu Poli Timișoara (24-23), AHC Dunărea a câștigat trei puncte și în deplasarea de la Iași (28-27). A urmat apoi înfrângerea la cinci goluri diferență în fața noului lider, Dinamo București, în ciuda unui joc bun practicat de trupa lui Petrea.

„Din punctul meu de vedere este cel mai calitativ sezon din ultimii ani, echipele au realizat transferuri de calitate și asta nu poate decât să crească valoarea campionatului. Dacă până acum înainte de startul sezonului se conturau 2-3 echipe care se băteau pentru primele locuri, anul acesta cu siguranță locurile sunt deschise mai multor echipe.
Echipa noastră este una îmbunătățită valoric și toate meciurile vor fi abordate doar cu gândul la victorie, a spus Adrian Petrea pe pagina oficială de facebook a clubului AHC. 

Călărășenii ocupă locul 7 în clasamentul Ligii 1 după 3 etape cu 6 puncte.

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 9 =

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.